top of page

Tonmaister Kiralama

Sahne sistemlerinin kurulumu ve yönetilmesi için tonmaister kiralama hizmeti veriyoruz. Etkinlik öncesi hoparlörlerin sahne kurulumları, sanatçıların enstrüman aletlerinin bağlanması, sound check alınması, etkinlik süresi boyunca ses şiddetinin korunmasını sağlamak ve ses te oluşacak bozulmaları ve patlamaları önlemek etkinliğinize tonmaister tarafından gerçekleştirilir. Etkinlik bitimine kadar etkinliğinizin ses kaynaklı sorun yaşanmaması tonmaister tarafından sağlanmaktadır.

DJ Ekipmanları

Tonmaister Kimdir?

Tonmaister, bir etkinlikte canlı müzik için gerekli olan teknik ayarlamalardan  sorumlu olan kişidir. Tonmaister sesin kalitesini, dengeyi ve bütünlüğü sağlamak için çalışır ve sanatçı ile dinleyici arasında bir köprü görevi görür.

Tonmaister'in Görevleri

Sahne Kurulumunu Yönetme: Tonmaister, canlı müziğe hazırlık aşamasında hoparlörler, mikrofon ve enstrümanların yerleşimi ve ayarlarını kontrol etme, kablo düzeninin oluşturulması gibi bir dizi teknik detayları yönetir. Bu, sesin kalitesini ve sahne düzenini sağlamak için önemlidir.

 

Miksaj: Tonmaister, sanatçıların çaldıkları enstrümanlardan çıkan sesleri mikser ile bir araya getirir ve bir bütün olarak uyumlu bir şekilde çalmalarını sağlar. Bu, enstrümanların ve vokallerin doğru bir şekilde dengelenmesini, efektlerin eklenmesini ve genel sesin kalitesinin iyileştirilmesini içerir.

 

Mastering: Mastering aşamasında, tonmaister,dinleyicinin duyduğu sesin genel kalitesini ve dinamiklerini optimize eder. Bu, enstrümanlar arasında tutarlılık sağlar ve dinleyiciye en iyi ses deneyimini sunar.

 

Teknik Sorunları Çözme: Tonmaister, ses ekipmanıyla ilgili herhangi bir teknik sorunu çözmekten sorumludur. Bu, mikrofon arızaları, ses kesintileri veya diğer sesle ilgili sorunları içerir.

 

Sanatçı İle İletişim: Tonmaister, sanatçılarla yakın çalışarak, onların vizyonunu ve isteklerini anlamaya çalışır ve bu doğrultuda sesi yönlendirir.

 

Çapa 1
bottom of page