top of page

Müzik Prodüksiyonunda Kullanılan En İyi 5 Program (DAW)müzik prodüksi


İster evinizde ister stüdyonuzda kullanmak için bir müzik programına ihtiyacınız var ancak hangisini seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Müzik sektöründeki ünlü prodüktörler hangi programları kullanıyor? Bu yazımızda müzik prodüksiyonu için en çok kullanılan 5 DAW (Digital Audio Workstation- Dijital Ses İşleme İstasyonu) programlarını sizin için derledik. Gelin birlikte göz atalım.


FL Studio:


fl studio

 FL Studio (Fruity Loops), müzik prodüksiyonunda kullanılan en yaygın Dijital Ses İşleme İstasyonlarından (DAW) birisidir. Belçikalı şirket Image-Line tarafından üretilmiştir. Windows ve macOS için de kullanılabilir. Imanbek, Martin Garrix, Alan Walker, Avicii, Deadmau5 gibi isimler tarafından kullanılmıştır.
Ableton Live:


ableton live

 Ableton Live, macOS ve Windows için Alman şirket Ableton tarafından üretilmiştir. David Guetta, Daft Punk, Armin van Buuren gibi sanatçılar tarafından kullanılmıştır.

Apple Logic Pro:


logic pro

Apple Logic Pro, Apple tarafından sadece macOS için çıkarılmış bir Dijital Ses İşleme İstasyonudur. Calvin Harris, Kygo, Hardwell, Nicky Romero tarafından kullanılmıştır.
Avid Pro Tools:


Avid pro tools

 Pro Tools, Avid Technology tarafından üretilmiş bir DAW’dır. Hem Windows hem de macOS için kullanılabilir. Pharrell, Alicia Keys, Jack Antonoff tarafından kullanılmaktadır.
Steinberg Cubase:


cubase

 Cubase, Steinberg tarafından üretilmiştir. macOS ve Windows için kullanılabilir. Hans Zimmer, Ian Kirkpatrick, Ludwig Göransson tarafından kullanılmaktadır.


Comments


bottom of page